cepikstatspl

Elektromobilność · weryfikacja 2026-05-13

Najpopularniejsze auta elektryczne w Polsce

Ranking najpopularniejszych samochodów elektrycznych w Polsce według rejestru CEPiK: modele, marki, regiony i zmiana w czasie.

Najkrócej

Ranking pojazdów elektrycznych w Polsce zmienia się szybciej niż w przypadku aut spalinowych, bo baza jest mała i każda fala nowych rejestracji może znacząco przesunąć udziały. W całym parku CEPiK widać jeszcze wyraźnie modele pierwszej fali — Nissan Leaf, BMW i3, Renault Zoe — ale w nowych rejestracjach coraz silniejsze są marki premium i SUV-y elektryczne, a wchodzące marki chińskie zaczynają zdobywać teren. Flotowe zakupy leasingowe coraz silniej kształtują nowe rejestracje i decydują o tym, które modele po kilku latach trafią na rynek wtórny.

TematNajważniejszy wniosek
Nissan LeafJeden z pierwszych masowych BEV, duży udział w starszym parku
Tesla Model 3/YLider nowych rejestracji premium od kilku lat
Hyundai / KiaIONIQ 5, EV6, Kona Electric — silna pozycja w segmencie kompaktowym
Volkswagen ID.4Bestseller Grupy VW, sprzedawany też jako Skoda Enyaq
BMW i3 / iXPionier premium, produkcja i3 zakończona 2022, ale wciąż w parku
BYD, MGNowi gracze z Chin — małe udziały w parku, rosnące w rejestracjach

Jak czytać ranking EV — park vs rejestracje

Ranking elektrycznych aut w Polsce można czytać na dwa sposoby: według całego parku zarejestrowanych pojazdów lub według nowych rejestracji w danym roku. Oba mówią co innego i oba są użyteczne.

Park ogółem odzwierciedla historię rynku. Modele, które trafiły do Polski wcześniej — choćby miały mniejszy zasięg i starszą technologię — mają w nim widoczny udział, bo akumulowały rejestracje przez lata. Nissan Leaf, sprzedawany w Polsce od 2013 r., jest tego klasycznym przykładem: jako jeden z pierwszych dostępnych masowo BEV zgromadził dużą bazę właścicieli, zanim na rynek weszły nowe modele z większymi bateriami.

Nowe rejestracje pokazują teraźniejszość. Tu obraz jest inny: dominują auta segmentu premium i SUV-y, Tesla utrzymuje silną pozycję, a marki koreańskie i europejskie toczą walkę o klientów flotowych i prywatnych. Kierowca wybierający dziś EV po raz pierwszy ma do dyspozycji zupełnie inną ofertę niż ktoś, kto kupił Leafa w 2015 r.

Snapshot CEPiK z 2022 r., na którym opieramy nasze dane parkowe, pokazuje stan z konkretnego momentu. Rynek po 2022 r. rozwijał się dynamicznie, więc aktualne zestawienie nowych rejestracji należy szukać w raportach PZPM i EAFO, które aktualizują dane miesięcznie.

Nissan Leaf — pionier, który kształtował rynek

Nissan Leaf to model, który w Polsce — i na świecie — ukształtował wczesny rynek elektryczny. Wprowadzony globalnie w 2010 r., trafił do Polski kilka lat później i przez długi czas był synonimem „samochodu elektrycznego" dla przeciętnego nabywcy.

Pierwsze generacje Leafa miały baterię 24 kWh (zasięg WLTP ok. 175 km) i standard ładowania CHAdeMO. Późniejsze — 40 kWh i 62 kWh — poprawiły zasięg do odpowiednio ok. 270 i 385 km WLTP. To już wartości przydatne w codziennym użytkowaniu miejskim.

Populacja Leafów w polskim parku to w dużej mierze egzemplarze używane importowane z Europy Zachodniej i Japonii. Japonia jest ważnym źródłem używanych Leafów: tamtejszy rynek EV był duży wcześnie, a CHAdeMO jest tam standardem — stąd auta eksportowane mogą nie mieć CCS, co utrudnia ładowanie w Polsce DC.

Nissan Leaf reprezentuje segment miejski z zasięgiem wystarczającym do dojazdów do pracy i codziennych zakupów, ale ograniczonym na długich trasach. Dla wielu właścicieli to był i pozostaje idealny drugi samochód.

Tesla — efekt premium i model subskrypcyjny

Tesla odgrywa w polskim rynku EV szczególną rolę: jest marką aspiracyjną, która jednocześnie wyznacza standardy dla reszty segmentu. Model 3 i Model Y to jedne z najczęściej rejestrowanych BEV w Polsce w ostatnich latach — przy czym warto rozumieć, jak Tesla rejestruje sprzedaż.

Tesla pracuje w systemie kwartalnym: auta dostarczane są partiami, co tworzy wyraźne skoki rejestracji pod koniec kwartału (zwłaszcza końcem roku). Statystyki PZPM regularnie pokazują Teslę na czele rankingu miesięcznego w grudniu i marcu, a na dole w kolejnych miesiącach. Nie jest to znak niestabilności popytu — to efekt logistyki dostaw.

Sieć Superchargerów Tesla jest w Polsce jedną z gęstszych sieci DC: stacje rozmieszczone są przy głównych korytarzach i w miastach, działają 24/7 i historycznie cieszyły się wysoką niezawodnością. Dziś sieć Superchargerów jest już otwarta dla pojazdów innych marek przez adapter lub protokół CCS, co zmienia jej rolę z ekskluzywnej w infrastrukturę premium dla każdego.

Model 3 i Model Y dominują w Tessli. Model S i X to auta drogie, kupowane przez węższą grupę. Tesla Semi i Cybertruck na rynek europejski są wciąż na wczesnym etapie.

Hyundai, Kia i sukces koreańskiej platformy E-GMP

Hyundai Motor Group (Hyundai, Kia, Genesis) zbudowała silną pozycję w europejskim rynku EV dzięki platformie E-GMP, łączącej 800 V architekturę z możliwością ładowania DC na bardzo wysokich mocach i atrakcyjnym designem.

Hyundai IONIQ 5 i Kia EV6 to modele zbudowane na tej platformie: zasięg WLTP przekraczający 500 km, ładowanie od 10 do 80% w 18–20 minut przy odpowiednich ładowarkach DC, prostokątna platforma umożliwiająca duże wnętrze. Oba modele zdobyły nagrody Car of the Year w Europie i pomogły zmienić postrzeganie koreańskich marek z „tanich alternatyw" w pełnoprawnych konkurentów premium.

Hyundai Kona Electric to starszy model kompaktowy, popularny w Polsce ze względu na niższą cenę i dostępność na rynku wtórnym. Z zasięgiem ok. 300–450 km (zależnie od generacji) jest praktycznym autem miejsko-podmiejskim.

Kia EV9 to flagowy elektryczny SUV segmentu D, skierowany do rodzin i klientów premium. W Polsce jest mniej popularny ze względu na cenę, ale wzmacnia wizerunek marki.

Specyfika koreańskich BEV w Polsce to silny udział flotowy: firmy kupujące auta do leasingu często wybierają IONIQ 5 i EV6 jako kompromis między ceną, zasięgiem i prestiżem marki.

Volkswagen Group — ID.4, Skoda Enyaq i polskie skojarzenia

Volkswagen Group ma szczególne miejsce w polskim krajobrazie motoryzacyjnym: historycznie Volkswagen, Skoda i Audi są wśród najpopularniejszych marek spalinowych w Polsce. Ich wejście w segment EV przyciągnęło uwagę lojalnych klientów, ale adaptacja jest stopniowa.

Volkswagen ID.4 to główny SUV elektryczny grupy — sprzedawany pod marką VW, ale też jako Skoda Enyaq (bardzo podobna konstrukcja, inna karoseria). W Polsce Enyaq cieszy się dużym zainteresowaniem: marka Skoda ma długą historię zaufania na rynku polskim, a Enyaq oferuje przestronne wnętrze i praktyczne rozwiązania. WLTP zasięg w zależności od wersji to 390–520 km, ładowanie CCS2 do 135 kW.

Volkswagen ID.3 to kompakt segmentu C — bardziej miejski niż ID.4, tańszy, z zasięgiem 350–550 km WLTP zależnie od baterii. W Polsce popularny wśród klientów szukających mniejszego EV do miasta.

Audi e-tron (dziś rebrandowany jako Q8 e-tron) i Porsche Taycan to flagowe elektryki premium z Grupy VW. Taycan wyróżnia się wydajnością ładowania 800 V — podobnie jak Hyundai E-GMP. Oba modele kierowane są do wąskiego segmentu klientów premium i w Polsce mają ograniczone wolumeny.

Volkswagen Software Edition — auta nowych serii ID mają oprogramowanie OTA (over-the-air update), co jest nowym standardem dla VW i zmianą dla nabywców przyzwyczajonych do stacjonarnych wizyt serwisowych.

Chińskie marki — nowa fala na polskim rynku

BYD, MG (SAIC Motor), Ora, Xpeng, Nio — chińskie marki elektryczne wchodzą do Europy, a Polska jest częścią tej ekspansji. Ich udział w całym parku CEPiK z 2022 r. był marginalny, ale w nowych rejestracjach po 2023 r. dynamika wzrosła.

BYD to producent, który globalnie jest jednym z największych sprzedawców EV (rywalizuje z Teslą o pierwsze miejsce). W Polsce BYD oferuje kilka modeli: Atto 3, Seal, Han. Przewaga cenowa i specyfikacja techniczna są konkurencyjne — 800 V architektura w wybranych modelach, zasięg ponad 500 km WLTP. Barierą jest brak długiej historii serwisowej i mniejsza sieć serwisów w Polsce.

MG (MG Motor, część SAIC) jest obecny z modelami MG4, MG ZS EV i MG5. Szczególnie MG4 zdobył uwagę jako jeden z najtańszych europejskich BEV z przyzwoitym zasięgiem — poniżej 140 000 PLN za wersję podstawową. To klasa, która otwiera EV na nowych nabywców.

Cła unijne na chińskie elektryki (od 2024 r. UE wprowadziła dodatkowe stawki celne na BEV z Chin po dochodzeniu antysubsydyjnym) zmieniają kalkulację. Część producentów chińskich buduje lub rozważa fabryki w Europie, by uniknąć ceł — to może trwale zmienić krajobraz rynku w perspektywie kilku lat.

Regiony i koncentracja geograficzna

Rozkład geograficzny EV w Polsce jest bardzo nierówny. Dane z rejestru CEPiK pokazują wyraźną dominację kilku regionów.

Mazowieckie, z Warszawą, ma bezwzględnie największą liczbę zarejestrowanych pojazdów elektrycznych. Warszawa to centrum flotowe kraju: firmy rejestrujące auta na działalność wybierają stolicę, co zawyża statystyki. Wiele z tych aut fizycznie jeździ w innych miastach lub jest w rękach pracowników.

Małopolskie (Kraków) i Dolnośląskie (Wrocław) są na kolejnych miejscach. Kraków od lat promuje elektryczną mobilność w kontekście problemów z jakością powietrza i stref czystego transportu — to środowisko sprzyjające zakupom BEV.

Województwa o największej penetracji EV (udziale % w parku) to nie zawsze te z największą liczbą bezwzględną. Regiony z mniejszym parkiem ogółem, ale aktywnym segmentem premium, mogą mieć wyższy odsetek. Tabela udziałów na stronie głównej /ev pokazuje ten rozkład.

Wschodnia i centralna Polska ma najniższe udziały. Przyczyny są złożone: niższy poziom dochodów, mniejsza penetracja leasingu flotowego, słabsza infrastruktura ładowania i mniejsza dostępność dilerów EV. To regiony, do których elektryczna mobilność dotrze z opóźnieniem.

Segment B i miejskie elektryki — najszybciej rosnąca kategoria

Najciekawsza dynamika polskiego rynku EV po 2023 r. dzieje się nie na szczycie cennika, lecz w segmencie miejskim — autach o cenie poniżej 150 000 PLN i baterii 35–55 kWh. To kategoria, w której EV przestaje być zakupem aspiracyjnym i zaczyna konkurować z popularnymi spalinowymi kompaktami.

Fiat 500e — wprowadzony w Polsce z mocnym wsparciem dilerskim — zdobył pozycję w segmencie miejskim premium. Z zasięgiem WLTP 250–320 km (zależnie od baterii) jest ograniczony do scenariuszy miejskich i krótkich tras, ale dla pary kupującej drugie auto do miasta to często wystarczająca specyfikacja.

Dacia Spring — najtańszy europejski EV w sprzedaży, kupowany głównie do flot taksówkarskich, carsharingu i jako auto „dojazdowe". Jego specyfikacja jest minimalna (zasięg WLTP ok. 230 km, bateria 26 kWh, ładowanie DC do 30 kW), ale cena bazowa poniżej 100 000 PLN otwiera EV na grupy klientów dotąd niedostępnych.

MG4 — chiński BEV od SAIC Motor — szybko zdobył pozycję w polskim rynku jako kompromis cenowy. Z zasięgiem 350–520 km WLTP (zależnie od wersji), tylną osią napędową w opcjach mocniejszych i ceną w okolicy 120 000–160 000 PLN to bezpośredni rywal Volkswagena ID.3, Hyundai Kona Electric czy Kia Niro EV.

BYD Dolphin, BYD Atto 3 — z BYD jako globalnym numerem 1 wśród producentów EV (po włączeniu PHEV — czasem przed Teslą), wejście na polski rynek jest poważne. Sieć dilerska BYD w Polsce rozbudowuje się, gwarancja na baterię i komponenty napędu jest standardowa (do 8 lat).

Renault Megane E-Tech — francuska konkurencja w segmencie kompaktowym z dobrym wykonaniem wnętrza i zasięgiem 300–470 km WLTP. W Polsce sprzedaż jest umiarkowana, ale stała.

Statystyki PZPM z 2024 i 2025 r. potwierdzają trend: udział aut poniżej 150 000 PLN w nowych rejestracjach BEV wzrósł z marginesu w 2020 r. do znaczącej części rynku. To zmienia profil typowego polskiego nabywcy EV — coraz częściej jest to klient indywidualny, nie flotowy.

Rynek wtórny BEV — co kupować, czego unikać

Polski rynek wtórny EV nadal jest młody, ale w 2025–2026 r. wchodzi w fazę dojrzewania. Pierwsze masowe BEV-y z lat 2017–2020 trafiają do drugich i trzecich właścicieli, co tworzy realny zasób dla kupujących z budżetem 40 000–120 000 PLN.

Kluczowa metryka przy zakupie używanego EV to SoH baterii (State of Health) — procent pojemności pierwotnej, jaki bateria zachowała. SoH 90% po 80 000 km to bardzo dobry wynik. SoH 75% po 150 000 km nie jest dramatem, ale obniża zasięg odpowiednio. Większość modeli pozwala odczytać SoH przez aplikację marki, OBD2 z odpowiednim oprogramowaniem (Leaf Spy dla Nissana, Carscanner dla wielu marek) lub w autoryzowanym serwisie.

Nissan Leaf: dominuje rynek wtórny do 80 000 PLN. Leaf I generacji (do 2017 r., bateria 24 kWh) ma poważnie ograniczony zasięg zimowy — używany do dojazdów miejskich do 30 km/dzień. Leaf II (od 2018 r., 40 kWh i 62 kWh „e+") to znacznie lepsza oferta. Brak aktywnego chłodzenia baterii oznacza, że Leafy używane intensywnie w klimatach gorących (np. importowane z południa Europy) mogą mieć degradowane baterie.

Tesla Model S/3/X: rynek wtórny Model S sięga 2014 r. Starsze Modele S mają już 300 000+ km na liczniku, baterię z wymianą lub bez (drogi serwis poza siecią Tesli). Model 3 (od 2019 r.) jest tańszy w utrzymaniu i ma lepszy serwis. Tesla z aktywnym systemem termalnym, ładowaniem 800 V w Modelu 3/Y długoterminowo (LR/Performance) to dobry wybór.

Hyundai Kona Electric, Kia e-Niro: koreańska niezawodność, baterie z aktywnym chłodzeniem, sieć serwisowa w Polsce dobra. Egzemplarze z 2019–2021 r. są dziś dostępne za 80 000–130 000 PLN.

BMW i3: niszowy, ale lojalna baza fanów. Produkcja zakończona w 2022 r. Mała bateria (37 kWh w późnych wersjach) ogranicza zasięg do miejskiego. Konstrukcja CFRP (kompozyt węglowy) jest unikalna, ale naprawy strukturalne są drogie.

Volkswagen e-up!, e-Golf: starsze modele VW z drugiej połowy lat 2010, dziś dostępne po przystępnych cenach. Mniejsze baterie (32 kWh dla e-Golfa) ograniczają użyteczność.

Czego unikać: importu zalanego pojazdu (Carfax/Auto-Check przed zakupem dla US-imports), pojazdów po wypadku strukturalnym (rama bateryjna jest częścią konstrukcji), modeli bez historii serwisowej baterii.

Modele premium i flagowce — komu naprawdę służą

Górna półka rynku EV w Polsce to inny świat niż mainstream — inni nabywcy, inne wzorce użytkowania, inne argumenty zakupowe. Warto rozumieć segment premium, by ocenić, kiedy nadpłata za markę i specyfikację ma sens.

Mercedes-Benz EQE i EQS: flagowe sedany elektryczne, konkurencja dla Tesli Model S i BMW i7. EQS ma zasięg WLTP ponad 700 km w wersji 450+, ładowanie do 200 kW. EQE jako wariant kompaktowy sedana premium. W Polsce kupowane głównie do flot przedstawicielskich i prywatnie przez nabywców luksusowych aut.

BMW iX, i4, i5, i7: portfolio BMW pokrywa wszystkie segmenty premium. iX jako SUV flagowy, i4 jako Gran Coupe średniej wielkości, i5 jako sedan-kombi premium (rywal Audi A6 e-tron i Mercedes EQE), i7 jako flagowiec. Cena startowa BMW iX w Polsce to ponad 350 000 PLN — to nie jest masowa kategoria.

Porsche Taycan: sportowy sedan/kombi z architekturą 800 V — pionier w tej technologii i wciąż referencja w ładowaniu. Zasięg WLTP do 500 km, ładowanie 270 kW. Cena 600 000+ PLN. Klient: entuzjasta motoryzacji, dla którego performance jest priorytetem.

Audi e-tron GT, Q8 e-tron: portfel audi pokrywa sport (e-tron GT — siostrzany Taycana) i SUV-y premium. Q8 e-tron (dawne e-tron) to flagowy SUV z dobrymi zasięgami i klasyczną dla Audi jakością wykończenia.

Lucid Air, Genesis Electrified GV70/G80: te marki w Polsce mają wąskie wolumeny lub dopiero wchodzą — ale stanowią konkurencję dla niemieckiej elity.

Tesla Model S i X: choć dziś rzadziej w nowych rejestracjach (Model 3 i Y dominują), wciąż obecne. Model S Plaid z zasięgiem 600+ km i przyspieszeniem 0–100 w 2,1 s pozostaje technologicznym demonstratorem.

Volvo, Polestar (siostrzane marki): Volvo EX30, EX90, Polestar 2 i Polestar 3. Skandynawska estetyka, dobre wykonanie, zasięgi konkurencyjne. Polestar ma własną sieć dilerską w niektórych krajach UE, w Polsce sprzedaż przez sieć Volvo.

Komu służą flagowce?: nabywcom, dla których auto to wizytówka statusu, komfort dalekobieżny ma priorytet nad ceną, i którzy doceniają zaawansowane systemy asystujące (autonomiczna jazda, masaże w fotelach, materiały premium). Aspekt ekonomiczny jest drugorzędny — 0% akcyzy na BEV oszczędza kilkadziesiąt tysięcy złotych przy zakupie auta za 500 000+ PLN, co bywa jednym z konkretnych argumentów wybierania BEV nad benzynowym odpowiednikiem.

W kontekście całego polskiego parku EV udział segmentu premium jest nieproporcjonalnie wysoki — to efekt wczesnej fazy adopcji, gdzie pierwsi nabywcy często wybierają najwyższe segmenty. W miarę dojrzewania rynku udział aut budżetowych i średnich rośnie kosztem premium.

Ranking według voivodatów — gdzie EV są najpopularniejsze

Pozycja modelu w rankingu nie zawsze pokrywa się z jego dystrybucją geograficzną. Dane CEPiK z kwietnia 2022 r. — choć już historyczne — pokazują, że adopcja konkretnych modeli różni się między regionami.

Mazowieckie (z Warszawą) ma dominującą pozycję ze względu na koncentrację firm leasingowych i siedzib korporacji. Wiele zarejestrowanych tu BEV jest w realnym użytkowaniu w innych miastach Polski — to częsta artefaktyczna cecha danych z rejestracji.

Małopolskie (Kraków) i Dolnośląskie (Wrocław) wykazują nieproporcjonalnie wysoki udział BEV w lokalnym parku. Kraków od lat aktywnie promuje elektromobilność w kontekście problemów ze smogiem i wprowadzania stref czystego transportu — środowisko sprzyjające zakupom. Wrocław z silną pozycją Mercedesa, Volkswagena i lokalnych firm IT ma znaczący segment flotowych BEV.

Pomorskie (Gdańsk, Sopot, Gdynia) — silny segment premium z Tesla Model Y i Hyundai IONIQ 5 jako popularnymi modelami flotowymi.

Wielkopolskie (Poznań) — ze względu na fabrykę VW w Poznaniu i lojalność marek niemieckich, znacząca obecność modeli VW Group.

Województwa wschodnie (Podlaskie, Lubelskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie) mają najniższą gęstość BEV. Przyczyny są strukturalne: niższy poziom dochodów, mniej dilerów EV w okolicy, słabsza infrastruktura ładowania, dłuższe trasy między miejscowościami. Adopcja w tych regionach jest powolna, ale rośnie z otwarciem nowych stacji szybkiego ładowania przy korytarzach S17 i S19.

Pełną mapę BEV po voivodatach z aktualnymi liczbami znajdziesz na /ev — z rozbiciem na każdy z 16 regionów i porównaniem udziałów BEV w lokalnym parku.

Jak cepikstats.pl łączy dane EV

Elektromobilność opisujemy na dwóch poziomach. CEPiK pokazuje park pojazdów zarejestrowanych w Polsce: marki, paliwa, regiony i roczniki. EAFO oraz dane branżowe lepiej pokazują infrastrukturę ładowania, tempo rozbudowy sieci i porównanie z innymi krajami UE. Dlatego w analizach EV nie mieszamy bez wyjaśnienia liczby samochodów, punktów ładowania i rejestracji nowych aut.

Powiązane strony

FAQ

Jakie auto elektryczne jest najpopularniejsze w Polsce?

Zależy od metody liczenia. W całym parku (dane CEPiK 2022) mocną pozycję mają starsze modele — Nissan Leaf, BMW i3 — które akumulowały rejestracje przez lata. W nowych rejestracjach po 2022 r. liderem jest zwykle Tesla Model Y lub Volkswagen ID.4, a marki koreańskie (Hyundai, Kia) są stałą silną pozycją. Raporty miesięczne PZPM podają aktualny ranking nowych rejestracji.

Czy EV są kupowane głównie przez firmy czy osoby prywatne?

W Polsce zakupy flotowe (leasing operacyjny przez firmy) stanowią większość nowych rejestracji BEV, podobnie jak w przypadku aut spalinowych premium. Wpływa na to korzystna amortyzacja, dopłata NaszEauto dostępna dla firm i zero akcyzy. Prywatni nabywcy kupują głównie auta tańsze i z rynku wtórnego.

Kiedy chińskie EV zdobędą większy udział w Polsce?

Dynamika jest wyraźna, ale cła UE na chińskie EV (wprowadzone od 2024 r.) spowalniają ekspansję cenową. BYD i MG są już obecne, inne marki wchodzą. Jeśli producenci chińscy otworzą zakłady produkcyjne w Europie, by uniknąć ceł, obecność ich modeli na polskim rynku może znacząco wzrosnąć w perspektywie 2–4 lat.

Czy Nissan Leaf to dobry zakup na rynek wtórny?

Zależy od rocznika i stanu baterii. Starsze Leafy (24 kWh) mają ograniczony zasięg zimowy i CHAdeMO zamiast CCS — sieć CHAdeMO kurczy się w Polsce. Nowsze Leafy z baterią 40–62 kWh i e+ są bardziej praktyczne. Kluczowe jest sprawdzenie SoH (State of Health) baterii przed zakupem, najlepiej narzędziem Leaf Spy lub u dealera Nissana.

Skąd pochodzi większość używanych EV w Polsce?

Podobnie jak w przypadku aut spalinowych, znaczna część używanych BEV pochodzi z importu z Europy Zachodniej (Niemcy, Niderlandy, Belgia, Francja) i z Japonii (głównie Leaf). Wiele używanych Tesli to reimport z USA. Należy sprawdzić, czy import z USA ma prawidłowy adapter do europejskich ładowarek i czy VIN nie pochodzi z uszkodzonego pojazdu (Carfax).

Czy Tesla jest najlepsza elektrycznie?

Tesla jest liderem w kilku kategoriach: zasięg, sieć Superchargerów, oprogramowanie OTA. Konkurenci koreańscy (E-GMP) i premium europejscy mają porównywalny lub szybszy czas ładowania 800 V. Wybór najlepszego EV zależy od budżetu, stylu użytkowania i infrastruktury dostępnej w miejscu zamieszkania — nie ma jednej odpowiedzi dla każdego.