cepikstatspl

Renault · Lubuskie

Renault w lubuskiego

35 206 aktywnych pojazdów Renault w województwie lubuskiego — 3,36% parku Renault w Polsce i 5,22% lokalnego parku regionu.

Renault w regionie35 206aktywnych pojazdów
Udział w parku Renault3,36%z 1 047 797 w Polsce
Udział w parku regionu5,22%z 674 246 w woj.
Paliwo dominująceBenzyna55,0%

Top modele Renault w lubuskiego

Najliczniejsze modele Renault zarejestrowane w tym regionie.

  1. 1Clio4940
  2. 2Megane4552
  3. 3Megane Scenic3659
  4. 4Laguna3444
  5. 5R 191953
  6. 6Master1497
  7. 7Kangoo1390
  8. 8Trafic1248
  9. 919922
  10. 10Twingo899

Źródło: CEPiK. Stan na: 17.04.2022

Renault w lubuskiego — obraz ogólny

W województwie lubuskim zarejestrowanych jest 35 206 pojazdów marki Renault, co stanowi 5,22% całego parku samochodowego w regionie (CEPiK 17.04.2022). W kontekście całej Polski, udział Renault w lubuskim wynosi 3,36% wszystkich pojazdów tej marki zarejestrowanych w kraju, gdzie ogólna liczba samochodów Renault wynosi 1 047 797 (CEPiK 17.04.2022). Te statystyki wskazują na umiarkowaną popularność marki Renault w tym regionie, która jest nieco wyższa niż średnia krajowa. Wysoki udział w lokalnym parku samochodowym sugeruje, że Renault jest jedną z częściej wybieranych marek przez mieszkańców województwa lubuskiego, co może być wynikiem zarówno dostępności serwisów, jak i przystępności oferty tej marki.

Dlaczego Renault jest tu obecna

Renault posiada solidną pozycję w województwie lubuskim, co można tłumaczyć kilkoma czynnikami regionalnymi. Lubuskie charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem, gdzie dominują zarówno tereny miejskie, jak i wiejskie. Taka struktura geograficzna sprzyja wyborowi samochodów, które są wszechstronne i ekonomiczne w eksploatacji, co jest jedną z cech charakterystycznych pojazdów Renault.

W kontekście konkurencji, Renault w lubuskim rywalizuje z innymi popularnymi markami, takimi jak Volkswagen czy Opel, które również mają silną pozycję w regionie. Jednakże, Renault wyróżnia się ofertą samochodów miejskich oraz kompaktowych, które są szczególnie pożądane w miastach, takich jak Zielona Góra czy Gorzów Wielkopolski. Dodatkowo, rozwinięta sieć dealerska oraz serwisowa w regionie sprzyja utrzymaniu tej marki na czołowych pozycjach wśród wyborów lokalnych kierowców.

Modele i paliwa

W lubuskim, wśród modeli Renault dominują takie pojazdy jak Clio, Megane oraz Captur. Te modele są szczególnie popularne ze względu na ich kompaktowe rozmiary, które sprawdzają się w miejskich warunkach. Jeśli chodzi o rodzaje paliw, to w regionie przeważają samochody z silnikami benzynowymi, choć coraz większą popularność zyskują również pojazdy z napędem hybrydowym.

Typowy profil pojazdu Renault w województwie lubuskim to samochód kompaktowy, ekonomiczny w eksploatacji, który łączy w sobie funkcjonalność i przystępność cenową. Taki mix modeli i paliw odzwierciedla potrzeby mieszkańców regionu, którzy cenią sobie zarówno ekonomiczność, jak i wszechstronność w codziennym użytkowaniu.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ile pojazdów Renault jest w województwie lubuskiego?

Według rejestru CEPiK z 17 kwietnia 2022 w województwie Lubuskie zarejestrowanych jest aktywnie 35 206 pojazdów Renault, co stanowi 3,36%% krajowego parku tej marki.

Jaki procent parku samochodowego lubuskiego stanowi Renault?

Pojazdy Renault stanowią 5,22%% wszystkich aktywnych pojazdów w województwie Lubuskie według CEPiK 2022. Park lokalny województwa liczy 674 246 pojazdów.

Jakie modele Renault są najpopularniejsze w lubuskiego?

Najliczniejszy model to Clio (4940 szt.), następnie Megane (4552 szt.). Pełny ranking modeli znajdziesz na tej stronie powyżej.