cepikstatspl

Ursus · Małopolskie

Ursus w małopolskiego

85 995 aktywnych pojazdów Ursus w województwie małopolskiego — 8,59% parku Ursus w Polsce i 4,37% lokalnego parku regionu.

Ursus w regionie85 995aktywnych pojazdów
Udział w parku Ursus8,59%z 1 000 884 w Polsce
Udział w parku regionu4,37%z 1 968 823 w woj.
Paliwo dominująceOlej napędowy (diesel)86,5%

Top modele Ursus w małopolskiego

Najliczniejsze modele Ursus zarejestrowane w tym regionie.

  1. 1C 33031 924
  2. 2C 36016 675
  3. 3C 3555425
  4. 4C 3284713
  5. 5Mf 2554228
  6. 6C 360 3P4026
  7. 7C 40113220
  8. 8C 330 M2992
  9. 9C 330M1858
  10. 10C 3351110

Źródło: CEPiK. Stan na: 17.04.2022

Ursus w małopolskiego — obraz ogólny

W województwie małopolskim zarejestrowano 85 995 pojazdów marki Ursus, co stanowi 4,37% całego parku pojazdów w tym regionie (CEPiK 17.04.2022). Udział Ursusa w parku samochodowym całej Polski wynosi 8,59%, co oznacza, że Małopolska ma nieco mniejszy odsetek pojazdów tej marki w porównaniu do średniej krajowej. W kontekście całkowitej liczby 1 968 823 pojazdów zarejestrowanych w Małopolsce, Ursus jest zauważalną, choć nie dominującą marką. Ta liczba wskazuje na umiarkowaną popularność Ursusa w regionie, co może być związane z lokalnymi preferencjami użytkowników pojazdów oraz specyfiką rynku motoryzacyjnego w Małopolsce.

Dlaczego Ursus jest tu popularna

Popularność Ursusa w Małopolsce można tłumaczyć kilkoma czynnikami. Region ten charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem, który wymaga pojazdów o dużej wytrzymałości i zdolności do pracy w trudnych warunkach. Ursus, znany z produkcji ciągników i maszyn rolniczych, idealnie wpisuje się w potrzeby rolnicze i przemysłowe tej części Polski. Małopolska, z jej licznymi terenami rolniczymi oraz rozwiniętym sektorem agroturystycznym, stawia na pojazdy, które mogą sprostać wymaganiom intensywnej eksploatacji.

W kontekście konkurencyjności, Ursus mierzy się z innymi markami oferującymi podobne rozwiązania, jednak jego lokalne korzenie i długoletnia obecność na rynku mogą wpływać na lojalność klientów. Ponadto, tradycja rolnicza regionu oraz rozwój infrastruktury wiejskiej sprzyjają utrzymaniu pozycji Ursusa jako jednego z liderów w swoim segmencie.

Modele i paliwa

W Małopolsce dominują przede wszystkim modele Ursusa przeznaczone do zastosowań rolniczych, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę specyfikę regionu. Typowy pojazd Ursusa w Małopolsce to ciągnik lub maszyna rolnicza, które są kluczowe dla lokalnego sektora rolniczego. W kwestii paliw, Ursus tradycyjnie opiera się na silnikach diesla, co wynika z ich efektywności i mocy, niezbędnej do pracy w trudnych warunkach terenowych.

Profil typowego pojazdu Ursusa w Małopolsce to maszyna o dużej mocy, zdolna do pracy w zróżnicowanych warunkach pogodowych i terenowych. Taki wybór paliwa i modeli odzwierciedla zapotrzebowanie na niezawodne i trwałe rozwiązania, które są w stanie sprostać wymaganiom gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw działających w regionie.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ile pojazdów Ursus jest w województwie małopolskiego?

Według rejestru CEPiK z 17 kwietnia 2022 w województwie Małopolskie zarejestrowanych jest aktywnie 85 995 pojazdów Ursus, co stanowi 8,59%% krajowego parku tej marki.

Jaki procent parku samochodowego małopolskiego stanowi Ursus?

Pojazdy Ursus stanowią 4,37%% wszystkich aktywnych pojazdów w województwie Małopolskie według CEPiK 2022. Park lokalny województwa liczy 1 968 823 pojazdów.

Jakie modele Ursus są najpopularniejsze w małopolskiego?

Najliczniejszy model to C 330 (31 924 szt.), następnie C 360 (16 675 szt.). Pełny ranking modeli znajdziesz na tej stronie powyżej.